Kiekvienoje šalyje vis kitokie bendravimo įpročiai: vienur net ir tamsų vakarą pro šalį einantys žmonės pasisveikins su šypsena, kuri ir dieną neapleidžia veido; kitur žmonės nedemonstruoja emocijų - visi gyvena savo gyvenimus.
Kad ir visuomeniniame transporte prisimenu įvairių savo paties momentų - buvo, kai gyvenime viskas klostosi lengviau stebi aplinkinius žmones ir atrodo keista kodėl jie visi nesišypso, visų veidai be nuotaikos; o buvo kad ir pačiam visokių reikalų galvoje pilna, tai nelabai būdavo vietos dar kažkam.
Vieninteliai žmonės kurie mus užkalbina, tai atsitiktinai tie kuriems prireikia pagalbos, kurie čia pat neskubėdami neturi ko veikti, arba įvairių idėjų kaip kad religijos atstovai, taip pat žmonės dirbantys versle su įvairiomis reklamomis ir akcijomis, konkursais.
Kokios pagrindinės problemos trukdančios nepažįstamiems žmonėms bendrauti? Dauguma kažko tikisi dar prieš kreipiantis į kitą asmenį, ir nenori būti tuo su kuriuo bendrauti bus atsisakyta. Jeigu gerbiant kito žmogaus laisvą valią, galima būtų iš anksto gerbti bet kokį kito žmogaus pasirinkimą - tada problemos kaip ir nebūtų. Tuomet jeigu būtų kalbinami jūs, ar kiti žmonės - koks procentas sutiktų paplepėti?
Turbūt tuomet viskas priklauso nuo pokalbio pradžios, temų, ir keliamų klausimų, vertybių kuriomis grindžiamas pokalbis. Man yra tekę bendrauti su nemažą žmonių atsitiktinai, dėl kokių nors šalia vykusių situacijų. Neatsitiktinai esu klausęs atsitiktinių žmonių ar juos domina dvasiniai dalykai - iš dešimties gal keturis žmones dvasiniai dalykai atsakė kad domina ir toliau palankiai žiūrėjo į galimybę pasidalinti mintimis.
Ką jūs manote apie galimybę dažniau bendrauti ten kur pasitaiko - gatvėje, viešajame transporte, kur nors gamtoje ar dar kur? Ar tai neturi jokios prasmės? Ar žmogus tikslingai būna apsiriboja labai nedideliu kiekiu pažįstamų žmonių? Ar žmonėms sunku suprasti vienas kitą? Man asmeniškai patiktų, jeigu žmonės bendrautų daug laisviau - ir tai būtų reiškinys į kurį būtų žiūrima draugiškai, supratingai, ne kaip į kažką keisto ir statistiškai reto. Manau tai plati tema, tai čia šiaip kelios mintys.