Sirijus > Pakylėtųjų Valdovų Laiškai... > Zaratustra > Mokymas apie laimę ir Dievišką... >

Mokymas apie laimę ir Dieviškąjį Kelią

AŠ ESU Zaratustra!
Aš atėjau šią dieną duoti nedidelio Mokymo. Mūsų pokalbis nelabai jus nuvargins. Aš kalbėsiu trumpai.
Šiandien jums bus leista suprasti, kiek tai, kas jus supa, gali būti pakeista ir reikalauja pakeitimo.
Įsivaizduokite, jog atsidūrėte negyvenamoje saloje. Jūs neturite nieko iš įprastų daiktų, tačiau prisimenate, ištraukiate iš savo atminties kampelių žinias, kad išgyventumėte šioje negyvenamoje saloje.
Jūsų civilizacija turi labai daug įvairių dalykų, pasilinksminimų, tam tikrų žaisliukų suaugusiesiems, tačiau tam, kad egzistuotumėte, jums iš tikrųjų ne tiek jau daug ir reikia. Yra būtinas minimumas ir to pakanka. Ir jei susimastysite, tai trumpai pagalvojus jums bus suprantama, jog viskas, kas jus supa, ir viskas, ką turite, nedaro jus laimingesnius.
Tai kur yra laimė?
Kiekvienas iš jūsų turės savą atsakymą į šį klausimą. Ir tada, kai jums dėl laimės reikia kažką įsigyti: automobilį, butą, užmiesčio namą, galimybę keliauti arba gauti galimybę pasilinksminti, tai turiu jums pabrėžti, kad laimės niekada nepasieksite. Nes būsite priversti įsigyti vieną daiktą po kito, vieną menkniekį po kito, ir stengsitės gauti vis rafinuotesnius gyvenimo malonumus, tačiau kiekvieną kartą, kai gausite dar vieną daiktą ar malonumą, jūs tuoj pat prarasite susidomėjimą juo ir ieškosite kito, ko jums siekti. Ir taip vaikantis šiuos miražus praeina ne vienas ir ne du įsikūnijimai.
Laimę jūs bandote surasti savo išorėje. Tačiau laimė – tai jūsų sąmonės būsena. Ir tada, kai jūs iš tikrųjų esate laimingi, tai jums nieko nereikia, jūs patenkinti ir pasiruošę pasidalyti savo džiaugsmu su visu pasauliu.
Ar daugelis iš jūsų turi šią vidinės laimės būseną savo širdyje? Ar jums neatrodo keista, kad pats pigiausias, netgi nieko nekainuojantis daiktas nepasiekiamas didžiajai Žemės gyventojų daugumai?
Kodėl tai vyksta? Todėl, kad jūsų civilizacija nuo pat vaikystės žmones orientuoja įsigyti ir vartoti civilizacijos gėrybes. Ir nėra ribų vis naujiems daiktams, malonumams, kuriuos nori įsigyti jūsų kūniškas protas.
Sustokite ir pamąstykite. Kažkas visame tame yra ne taip. Yra išeitis iš šio rato, kuriame kaip voverės rate sukatės ir lakstote įsikūnijimas po įsikūnijimo. Ir ši išeitis yra jūsų sąmonėje.
Sustokite ir pamąstykite. Jūsų pasaulis klusniai prisitaiko prie jūsų sąmonės. Iš išorinio pasaulio gaunate tai, ko siekiate. Todėl jeigu jums pavyks pakeisti savo sąmonę, pakeisti savo siekių vektorių, tai materija, nors ir lėtai, bet pradės keistis ir atitikti naują jūsų sąmonės lygį.
Pradėkite nuo paties paprasčiausio dalyko: išanalizuokite, kas iš to, ką turite, daro jus laimingus? Ko iš to, ką turite, galite lengvai atsisakyti?
Labai daugelis iš jūsų pamąstę pasakys, kad neturi nieko nereikalingo, ir viskas, ką turite, jums gyvenime yra būtina.
Prisiminkite negyvenamos salos pavyzdį, kurį daviau mūsų pokalbio pradžioje.
Jums reikia siekti paprastesnio gyvenimo būdo. Tada, kai keisis jūsų sąmonė, jūs suprasite, kad turite begalę laisvo laiko, kurio anksčiau vis trūkdavo. Atsiras polinkis į tinkamesnį maistą, harmoningesnę muziką. Nustosite beprotiškose gyvenimo lenktynėse save skubinti įvairiais dopingais. Jūs suprasite, kad lytinis aktas nėra meilė. Savo gyvenime atrasite daug atradimų. Bet iš pradžių būtina priimti sprendimą ir pabandyti nukreipti savo sąmonę Dieviškuoju Keliu.
Sakysite, kad jums būtini šio Kelio ženklai ir būtinos rodyklės, kur tiesiasi šis Kelias.
Iš tikrųjų visos rodyklės yra jūsų viduje. Jei dėmesingai klausysitės savo vidinio balso, tai labai greitai žinosite, kur tiesiasi Dieviškasis Kelias.
Netgi tie iš jūsų, kas nelabai tiki mūsų laiškais ir apskritai atsargiai žiūri į įvairius mokymus bei tikėjimus, netgi jūs nors kartą gyvenime girdėjote iš savo vidaus kilusią mintį, kaip vertėtų elgtis sudėtingoje prieš jus iškilusioje situacijoje. Jūs visada puikiai žinote, ką jums daryti ir kaip elgtis. Tačiau paskui įsikiša jūsų kūniškas protas ir garsiai šnabžda: „Tu ką, išprotėjai? Tau tai bus nenaudinga. Kokia sąžinė? Koks kilnumas? Tu prarasi pareigas (arba dar kažką iš mistinių jūsų pasaulio vertybių srities).“
Jūs klausote žmogiškosios logikos ir praleidžiate šansą pasielgti pagal Dieviškąjį Įstatymą.
Iš pirmo žvilgsnio ėjimas Dieviškuoju Keliu neatneša jūsų pasaulyje jokios naudos. Nei pinigų, nei garbės. Greičiau atvirkščiai - jūs prarandate daug ką, kas jūsų pasaulyje laikoma prestižo ženklu.
Tačiau jūs įgyjate kitų vertybių. Jūs įgyjate laimę, dvasinę ramybę ir tampate sugebantys pajusti tikrąjį Meilės jausmą.
Dieviškojo kelio rodyklių jūs nerasite niekur. Tačiau Dieviškojo Kelio kompasas ir žemėlapis visada yra jūsų širdyje nuo pat gimimo ir iki perėjimo. Jūsų išorėje nėra nieko, kas kaltas dėl to, kad jūs nesinaudojate savo vidiniu žinojimu, o einate tuo keliu, kuriuo „eina visi“.
Nesiekite eiti plačiu keliu, kuris veda į niekur. Eikite siauru, vos pastebimu takeliu, kuris veda jus į amžiną gyvenimą.*
Pakankamai pasakiau tiems, kas sugeba suprasti.
Linkiu jums iššokti iš rato ir įgyti laimę!

AŠ ESU Zaratustra* Įeikite pro ankštus vartus, nes erdvūs vartai ir platus kelias veda į pražūtį, ir daug juo einančių. Kokie ankšti vartai ir koks siauras kelias į gyvenimą! Tik nedaugelis jį atranda. (Mt. 7:13-14)