Projektai internete > Straipsniai iš 2007-2009 metų ... > Tikėjimas Dievu ir netikėjimas... >

Tikėjimas Dievu ir netikėjimas. Kodėl ir kaip, (trumpokai)

pen, 2007-09-07 11:20 — Viduje

Labai trumpai, tikėjimas Dievo buvimu - dalinis jo suvokimas yra sveikas reagavimas į aplinką, į save esant išsivysčiusiam protui. Tai yra visos gyvenimo patirties apibendrinimas, bet ne kokio trumpo ar atskiro epizodo vertinimas. Klaida prasideda tada kada Dievui pradedama pripaišyti neteisingus ar klaidingus faktus, kad jis yra koksnors kai jis toks nėra, kai yra naudojamasi atseit "tarpininko" tarp dievo ir žmogaus padetimi (nors buna ir tikrų).
Tuo tarpu netikėjimas yra loginio mastymo klaida, spontaniškas pasirinkimas, dėl kurio niekas neapkaltins. Kaikurie ateistai netiki tik todel kad kiti tiki - be jokios kitokios priezasties. Žmogus nežino kaip ištikrųjų yra - nėra pažinęs Dievo ir net nežino kas tuo vadinama - bet jis sugeba jį neigti - galbūt jis taip isteriškai prašo kitų žmonių kad jį pataisytų, kad jam kasnors papasakotų apie tai koks jis yra, ir šitaip jis laukia. Netikėjimas Dievo buvimu yra taspats kaip visiškas tikrumas kad metant monetą neatsivers herbas, nors tokia galimybė yra. Tuomet tai yra nesuvokimas viso gyvenimo didingo patyrimo. Taip pat norint paneigti dievui prikišamas nesamones ir neteisingus mokymus, atsisakymas bendrai dievo idejos.
Aš asmeniškai mažai ka galiu pasakyti apie savo tikėjimą, nes visa tai normaliau vadinti žiniomis, nes tai tikra. Dievą galima pažinti, patirti, išreikšti kitiems. Tai tiek.

Atsakant į [8. Rgp 23:31: Noriu daugiau išsiaiškinti kas tai yra. Tikėjimas Dievu ir netikėjimas. KODĖL ir KAIP vieni tiki, kad egzistuoja viską apimanti antgamtiška valia, kiti netiki tuo ir teigia, kad viskas yra pažintina ir materialu. Labai būtų gerai, kad kam šis klausimas rūpi, nepainiotų idėjos su konkrečiais ar įsivaizduojamais asmenimis,įstaigomis ar bažnyčiomis bei religijomis. Klausimas arba-arba.. yra ar nėra? Įrodymų ir parašo krauju ":) nereikia.. šiaip pamąstymai.]Autoriaus anketa

Grįžti į Autorių Sąrašas

Šioje srityje, prisijungus, galima:
  • Peržvelgti informaciją apie autorių
  • Parašyti autoriui asmeninę žinutę
  • Pradėti susirašinėjimą su autoriumi.

Tai galimybė ne tik gauti patarimą ar atsakymą, bet ir būdas susipažinti - susirasti naujų draugų ir bendraminčių, o galbūt bendrakeleivių dvasinio augimo kelyje.