Pagrindinės laisvųjų radikalų susidarymo priežastys: a) Rūkymas; b) UV spinduliai; c) Oro užterštumas; d) Stresas; e) Pervargimas; f) Skurdi mityba; g) Radiacija; h) Infekciniai susirgimai; i) Temperatūros kaita; j) Produktai, kuriuose gausu kenksmingų priedų; k) Pesticidų vartojimas;
Laisvieji radikalai susidaro organizme dėl natūralaus ląstelių metabolizmo (medžiagų apykaitos) ir dėl išorinio poveikio.
Kadangi tai natūralus organizmo produktas – laisvieji radikalai turi ir “teigiamą” funkciją – jie pažymi į mūsų organizmą patekusius svetimkūnius ir taip mūsų imunitetas žino su kuo reikia kovoti ir ką pašalinti.
Sportas – taip pat gana nevienareikšmiškai vertinamas laisvųjų radikalų klausimu. Sportuojant gaunama daugiau deguonies, tad ir radikalų susidaro daugiau. Todėl sportininkams yra rekomenduojama imtis papildomų priemonių juos neutralizuojant.
Laisvųjų radikalų poveikį organizmui galime palyginti su nelabai stipriu, bet ilgai trunkančiu radioaktyviuoju spinduliavimu, kuris pamažu mus sunaikina. Visiems puikiai žinomos ligos yra sąlygotos būtent šio proceso: Raukšlės; Vėžys; Širdies-kraujagyslių ligos; Alzheimerio liga; Artritas; Katarakta.
Organizmui padėti šalinti laisvuosius radikalus gali antioksidantai.
Naudoti šaltiniai:
Patrick Holford, Nauja Optimalios mitybos biblija;
Antioksidantai. Kas tai? http://bit.ly/zboUw0