Pasaulėžiūros ir Tikėjimo form... > Naujasis Amžius (angl. New Age... > 1 >

Daug teigiamų dalykų aprašyme, vienintelis minusas turbūt, kad nėra minimas Dievo egzistavimas kaip asmenybės kažkodėl. Iš esmės - "naujojo amžiaus žinios" - tai yra pažinimas, žmogaus sąmoningumo auginimas, savarankiškumas, savęs ir kūrinijos pažinimas.

Ir tai yra atvirkščia sustabarėjimui, kuomet žmogus pasako "tikiu" pats nesuprasdamas kuo tiki, kam atiduoda kaip autoritetui savo laisvą valią, ar yra įsikabinęs, prisirišęs prie kažko vien iš įpročio, bet nėra pats nuoširdus su savimi.

Kokia tai daug gero savyje turinti sąvoka, kiek yra žmonių einančiu tokiu ramybės ir sąmoningumo, harmonijos teikiančiu keliu - ir koks to kontrastas su tuo kai koks sustabarėjęs tik vieną knygą išverstą per kelias kalbas turintis žmogus, apsiriboja save ir nenori pažinti nei universalios tiesos, nei būti sąmoningesnis.

Kartais pateikiu tokį pavyzdį, kad tarkim žmogus po mirties atsiduria "kažkur" ir jo "nusivesti" "dar kažkur" ateina kokia nors būtybė. Čia, tada yra du variantai. Jeigu žmogus yra sąmoningas, daug žinantis ir išmanantis įvairius dėsnius - jo niekas neapgaus, ir jis nenueis su tuo kuo nereikia. O įsivaizduokim žmogų kuris nuolat sekė "autoritetu" kokia knyga, ar tuo kas labai populiaru pats to nesuprasdamas - jį pakvies eiti "kažkur" tai jis ir eis paskui pats net negalėdamas sąmoningai pamąstyti, ar jis turėtų eiti ar ne. Tai savotiškai įstumia žmogų į pavojingą padėtį.