Projektai internete > Dieviško atsivėrimo patirties ... > Svetainės Gidas > Kodėl būtent tokia svetainė?... >

Kodėl būtent tokia svetainė?

Ji technologiškai išsprendžia dabartinių forumų trūkumus.
1) Jeigu dabartiniuose forumuose yra kelios kategorijos, kuriose vėl kelios kategorijos, o tada krūva nesuskirstytų temų - tai šioje svetainėje galima kurti kiek tik norima kategorijų, ir pateikti medžiagą struktūriškai, hierarchijos/medžio principu.
1.1. Idealiu atveju vienoje kategorijoje 7-12 temų. Tačiau tol, kol temos dar tik atsiranda, palaipsniui gyvai atsiranda ir kategorijos kurios suskirsto esamas temas į kategorijas.

1.2. Priimant informaciją, kada ji pateikta struktūriškai, hierarchijos principu - daug labiau suvokiama, kas kam priklauso, kokią tai vietą užima bendroje informacijos jūroje. Tai nėra tiesiog begalinis informacijos srautas, atvirkščiai skatina žmogų susivokti ir skirstyti informaciją į įvairias kategorijas.

2) Forumų temose paprastai vyksta diskusijos "ant bangos" kur žmonės aiškinasi santykius, ar aptarinėja pašnekovus - tokios diskusijos turi prasmę tik tuo metu, o praėjus keliems metams niekam šios temos nereikalingos. Jeigu tokioje temoje reikėtų rasti vieną reikalingos informacijos pasisakymą, reiktų gerokai paieškoti, verčiant kelių šimtų pasisakymų diskusijos puslapius, vis ieškant kur koks geras pasisakymas. O paprastai būtų daugybę pasisakymų tik iš kelių (keturių-septynių) rašančiųjų, kad ir ne visai į temą.

Dieviško atsivėrimo patirties svetainė išsprendžia šią problemą - į temą, galima parašyti tik vieną kartą. Ir tai turi tik pliusus, ne minusus.

2.1. Jeigu norima, parašytą atsakymą į temą, galima kiek norima kartų vis atnaujinti, papildyti. Kad ir po minutės, kad ir po kelių metų. Logiška, kad po kelių metų žmogaus nuomonė ar žinios galėjo pasikeisti, tai vietoje to kad jis netrindamas ankstesnės informacijos parašytų dar kažką - jis gali pakoreguoti ankstesnį parašymą - taip lieka tik kokybiškas įrašas nuo autoriaus tik į temą.

2.2. Žmonės yra linkę rašyti tik į temą, atrašydami pačioje temoje. O jeigu nori pakomentuoti kieno nors atsakymą, tai gali padaryti jau gilesniu lygiu - paspaudę ant kokio nors autoriaus komentaro/straipsnio, jie atsidaro jį kaip naują temą, ir vėl gali jau komentuoti gilesniu lygiu. Toks pakomentavimas bus susietas čia pat su būtent jau to atskiro pasisakymo turiniu, jis nesimaišys prie visai kitos temos. Todėl galimybė bendrauti tarp autorių viešai išlieka.

2.3. Praėjus keliems metams - vienoje temoje matome tik į temą parašytus autorių atsakymus, po vieną atsakymą nuo vieno autoriaus. Tai labai patogu, ir greitai galima rasti vertingą informaciją.
Jeigu jau atpažįstate, kad jums patinka kokio nors "Petro" pasisakymai, tai jūs greitai rasite būtent Petro pasisakymus kiekvienoje temoje.
Jeigu jus domins to paties Petro mintys, jūs galėsite užduoti jam čia pat viešai klausimą, gilesniu lygiu jo atsakymui, o taip pat peržiūrėti tame gilesniame lygyje, gal jau kažkas pakomentavo jo pasisakymą keldamas klausimus ar išsakydamas pastabas ten. Viskas patogiai suskirstyta.

3) Straipsnių įkėlimas ar atnaujinimas registruojamas, ir galima ir po mėnesio peržvelgti bendrą atnaujinimų sąrašą. O jeigu jus domina vien "Mityba" kategorija pvz, tai atsidarius Mitybos kategoriją, pasieksite atnaujinimų sąrašą susijusi vien tik su Mitybos kategorija. O jeigu kad ir kaip giliai nueisite, norėsite matyti kas kokioje temoje buvo atnaujinta, ar atsirado naujų pasisakymų tame skyriuje - matysite kas ir kada atnaujino įrašus, ar įkėlė naują pasisakymą. Labai patogu.

4) Trumpai dar galima užsiminti apie patogų naršymą, matant tiek sutrumpintus atnaujinimų sąrašus, tiek trijų lygių struktūros išvardinimą žemiau po kategorijomis, tiek viršuje esantį sąrašą per kokias kategorijas ar temas yra pasiekta esama tema, ant kurių spaudžiant galima greitai grįžti į aukštesnius lygius.

Kol kas tiek. Malonaus naršymo, ir dalyvavimo pasidalinant.