Mityba > Vanduo (HOH) > Šildomos plastmasės reagavimas... >

Šildomos plastmasės reagavimas su vandeniu ar maistu

(tekstas gautas paštu, patvirtinančių įrodymų pačiam matyti neteko - kas galite pasidalinkite savo žiniomis šia tema)
Ypač automobilyje paliktas į plastikinį butelį įpiltas vanduo teigiama kad yra labai žalingas. Nustatyta, kad šiltas plastikas gamina labai stiprų dioksiną, kuris stipriai įtakoja ligų (tokių kaip krūties vėžys) atsiradimą. Šilumos poveikis sukelia cheminių medžiagų, įeinančių į plastikinio butelio sudėtį, reakciją ir išsklaido dioksiną vandenyje, kurį žmonės geria. Dioksinas - tai toks toksinas, kuris gerai įsitvirtina audiniuose, ir sukelia vėžį.
( http://lt.wikipedia.org/wiki/Dioksinas )

Rekomenduojama:
Vietoj plastikinio butelio naudoti plieninę gertuvę arba stiklinį butelį. Nenaudoti plastikinių indų maisto atsargų kaupimui šaldiklyje. Nenaudoti plastikinių indų maisto šildymui mikrobangų krosnelėse. Vietoj jų naudoti stiklinius arba keramikinius indus. Jei jūsų pirkta maistas jau įdėtas į šildymui mikrobangų krosnelėse pritaikytą plastikinę dėžutę, tai nenaudoti jos. Išimkite maistą iš plastikinės pakuotės ir šildykite stikliniame arba keramikiniame inde.

Plastikinė plėvelė (PVC) taip pat yra labai toksiška. Jei šildote maistą, apsuktą plastiline plėvele - tai teigiama jog yra labai didelis iššūkis jūsų kūnui. Maisto apdengimui geriau naudokite popierines servetėles.