Forumas - Ar jūs linkę į gyvenimą bendruomenėje? - Sirijus - Pakylėtųjų Valdovų Laiškai
Sirijus - Pakylėtųjų Valdovų Laiškai

Pakylėtieji Valdovai
Diktavimai pagal metus:
2014 metai 2013 metai
2012 metai 2011 metai
2010 metai   2009 metai
2008 metai   2007 metai
2006 metai   2005 metai
Meditacijos | Rožiniai
Specialūs puslapiai
Šaukiniai | Rožių kelias
Susiję terminai
Knygos Lietuvių kalba
Valdovų rekomendacijos

vėlesnius negu:

ir ankstesnius nei

GMail 
Translate eng-lt 
Google+ Socialinis tinklas 
Google Chrome 
Opera, greita ir saugi interneto naršyklė

Papildomos sritys

El. paštas & slaptažodis


Dabar registruota: 264
Registruotis forume
Priminti slaptažodį
Diskusijos forume
Autorių sąrašas
Svečių Knyga ( ten.lt )
Laiškų aptarimas (nauji)

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Ar jūs linkę į gyvenimą bendruomenėje?

Noriu sužinoti jūsų nuomonę apie gyvenimą bendruomenėje. Ar jūs sutiktumėte atsisakyti privačios nuosavybės?


 Gediminas ~
 2010-03-13 11:28
norėdami rašyti komentarą prisijunkite
Komentarai

" Все больше людей включают в число близких друзей. Многие могут взять ребенка и растить его на равне с собственными детьми."

Sekta . Visos pradeda sapnais, išvysto iki visiško užvaldymo. Tikėkit vienu Dievu Kūrėju - problemų nebus gyvenant visuomenėje , pasaulyje.
 Jage ~
 2012-03-11 20:52


Prasideda, kaip ir visose sektose, svarbiausia atsisakyti truputį, o vėliau ir visko. Neverta vardan Blavatskajos liuciperio taip aukotis. Jūsų sirijaus New age yra jo valdomas. Tai kalbėjo ir pati teosofija. Baikit, ale velnius negaila dūšios atiduot? Man būtų baisu taip .
 Jage ~
 2012-03-10 20:55


Ядро братства формируется опосредованно. Все больше людей включают в число близких друзей. Многие могут взять ребенка и растить его на равне с собственными детьми. Кто-то воспринимает беду любого человека как собственную. Постепенно двигаясь по Пути человек осознает единство со всем миром и человечеством. Каждый человек становится близок. Чем большее знание, тем больше осознание что никто не поступает плохо потому что хочет плохого. Часто и густо остальные пути этому человеку просто не видны в силу уровня его развития. Как только прийдет осознание и понимание каждого - приблизится понятие братства. А когда появится знание о взаимосвязях всего живого и своего места в этой системе - прийдет осознание братства. www.theosophy.ru
 theosophy ~
 2011-01-31 11:26


http://verslas.delfi.lt/business/vilniuje-kavine-be-pinigu.d?id=40818823
Bendruomeninė veikla Vilniuje.
 gediminas ~
 2011-01-18 07:47


Nemanau, kad Kukas "apsivėmė", jis tik atvirai išsakė abejones dėl besaligiškos meilės. Aš irgi nesu tikras ar gautusi man. Čia faktorius ne vienas. Ne viską lemia tik manąsis ego, kokiu laipsniu jis jau yra transformuotas (ar jaučiu užuojautą kitiems žmonėms, ar yra tarnavimo poreikis), nemažiau priklauso ir nuo kitų žmoniu (kokiu jlaipsniu yra pažengę jie, visi...)
 Romas ~
 2011-01-08 08:03


Taip, mano nuoroda netiksli, praleidau vieną paspaudimą. Atvertus -http://www.sozvezdie-love.ru/ , dar reikia paspausti - Созвездие . Tik tada, kairėje pusėje atsidaro temų sarašas, kuriame yra ir - Община "Единство".
Atsiprašau.
 Romas ~
 2011-01-07 20:41


Vat ir suvok,kodel, is kur randasi viskam ka isvardijai,naturalumas.Sirdyje,kaip pas kiekviena pilieti,taip pas mane yra Dangaus Karalyste.
 Kukas ~
 2011-01-07 15:38


Kukas, būti bendruomeniškam ir dalintis su vaisais- natūralus jausmas. Natūralus jausmas - neturėti daugiau nei kiti, ir net nenorėti turėti daugiau, tenkintis tuo mažu ką turi. Nebijoti dėl savo materialinės būties. Neskirti tam didelės reikšmės. Tai natūralu. Viskas ateina is sirdies, o kas pas tave sirdyje?
 Gediminas ~
 2011-01-07 14:09


Gediminai,jeigu nebesupranti ar as kaltas.Ramink savo ego ir nesiparink.Verciau paskaityk paskut.laiskus,kur kaip tik apie chamizmo bankrota mokoma.
 Kukas ~
 2011-01-06 21:42


vėl Kukas privėmė. Romai, imesk tikslią nuorodą.
 Gediminas ~
 2011-01-06 18:47


Siuo metu(nes jis galbut tobules) mano suvokimas apie "mes" butu mazdaug toks: persokus ego,asmenybe "mes" nelieka,bet viskas esu as-ne ego,bet is samones vienybes pajautimo.Tada myli kitus kaip save,nes kiti ir esa tu.Ar imanoma myleti kita kaip save,kada tas kitas nera tu pats? Lyg tai ne,vistiek savo asaba bus N:1 o kitas N:2,kaip ne isvedziok...Bet aplomai,kol nepasiektas toks vienybes samones lygmuo, visgi verta kurti panasiu interesu zmoniu bendruomene,bent jau del to,kad kazkaip apsiriboti nuo zemesniu,negatyvesniu vibraciju zmoniu,kurie tempia tave is paskos ir pofig jiems dvasingumas
 Kukas ~
 2011-01-06 15:18


Kam rūpi šita tema, galima atsiversti tinklapį - http://www.sozvezdie-love.ru/ ; po to paspausti ties - Община "Единство" . Rusai šiuo klausimu pasistumėję...
 Romas ~
 2011-01-06 14:13


Ребята!(извиняюсь-транслитом боюсь переводить-вдруг не понятно будет вам ничего))
Какие вы -восхитительные идеалисты!!...
У нас народ хозяйничая двумя домами (пятиэтажками правда-людей много)-РУГАЮТСЯ так,что жуть...Конечно они -мало кто высокодуховен,но ругаются они от того что-НЕ ПОНИМАЮТ друг друга и не хотят.
А если взять высокодуховных людей,как сказала Вирлжиния-вроде последователей Рерихов-ЕЩЁ ХУЖЕ будет.Их всех от гордости-разорвёт и самомнительности. В интернете антиирекламу видела-и сама столкнулась-устроиться на работу в магазин Рерихов,там ТАКАЯ рериховка-хозяйка...уууу...)))
Высокодуховные-с ними вообще...каши не сваришь...только бормочут про любовь и хвалят друг-друга.)) Надо коммуну собирать если только по ДРУЖБЕ)

 Юля. ~
 2010-09-06 23:53


Romai, tu teisus , dėl totalitarizmo ar despotizmo . O kaip jis atsiranda? Kai žmogus nemoka gyventi savo galva. Nesvarbu , ar tai būtų Fiuleris, ar Sen Žermenas, ar Rerichas. Tokiam žmogui būtini autoritetai, būtina kažkuo sekti. Bent prisiminkime "tobulus" fariziejus, kurie gyveno pagal kiekvieną biblijos raidę. Labai dažnai būna, kad žmogus net nepastebi, kaip tapo ne kuo kitu, o fanatiku.
Ir ar iš tikro tas fanatikas taps laimingu, kai visi prisitaikys prie jo įgeidžių? Tai tik dar viena drambliuko svajonė, apie mašinytę, kurią gavus , ji greitai atsibostą. O jeigu tos mašinytės visiškai neįmanoma gauti, nes nėra visiškai tobulų žmonių, tai galima kaltinti kitus, kad jie ne tokie ir nedaro to ar ano. :)
Kuriant bendruomenę pirmas dalykas, tai teisių ir garnatijų apsvarstymas. Antras dalykas, tai apsvarstymas kuo bendrauomenė versis, kur kursis. Ne Rericho knygutė turi tapti bendruomenės kūrimosi vedliu, o kiekvienas asmuo bendruomenės kūrimosi iniciatorium ir bendrakūrėju. Knygutė, tegali tebūti tik patarėja. :)
 Gediminas ~
 2010-09-02 22:11


Nors diskusija vangi ir užsitęsusi,bet tai turbūt geriau negu nieko.
Iš esmės kalba eina ant kokių pamatų statyti bendruomenę,ant "AŠ" ar "MES".Kai kalbama apie ryškų lyderį,kaip pirmučiausią butinybę,tai (bent jau man)automatiškai iškyla autoritarinis "AŠ" modelis,kada viskas laikosi ant vieno žmogaus,o visi kiti nuolankiai paklūsta jo valiai.Be mano jau paminėtų Stalino ir Hitlerio galima prisiminti ir "naujasnius" -Mao,Polpotas,Chuseinas;dabartiniai -Turkmenistano,šiaurės Korėjos ir t.t.Kaip tokie lyderiai,o svarbiausia,kaip toksai vertikalės modelis atsiranda?
Kuo daugiau žmoguje "vagono" bruožų,tuo didesnis poreikis turėti "garvežį",kuriam galima užkrauti visus savo rūpesčius ir atsakomybę.Ir kuo daugiau visuomenėje "vagonų",tuo didesnė tikimybė,kad atsiras ryškus "garvežys".Kitaip sakant autokratus pagimdo pati visuomenė,jos nebranda ir nesąmoningumas.Vadas,ryškus lyderis yra neišvengema butinybė,kada visuomenė yra nesavarankiška avių ir avinų banda.(pardon,jeigu persudžiau)
Pradžioje toksai lyderis gali būti netgi labai teigiamas.Bet kadangi "vagonus" teks pastoviai tai stumti,tai traukti,pats toksai avių ir avinų ganymas vis labiau nervins ganytoją.Vis dažniau jis pakels balsą ant tų "pakalusių poilsiautojų".Ir net pats nepastebės,kada virs drakonu...Kuo visuomenė pasyvesnė,kuo daugiau joje įvairių darmaniukų ir parazitų,tuo labiau ji provokuoja savęs pačios atžvilgiu prievartą ir despotizmą,kaip suvaldymo priemonę.
Vertikalūs santykiai,totalitariniai režimai yra tik naturali pasekmė bendros nebrandos.Taip man matosi,gal būt aš klystu.

Net nežinau ar dabar yra mūsų pasaulyje kitokio modelio visuomenių.Kitokio,žinoma yra,bet turėjau omenyje idealų modelį "MES".Žmonyja vystosi tokio modelio kriptimi,bet kiek šiuo metu yra pažengusi?Ar pakankamai,kad kokios nors bendruomenės eksperimentas gautusi?
Iki šiol visos komunos (mano žiniom),švelniai tariant,nepasiteisino.Pagrindinė priežastis ta,kad buvo prievartinės,net didelių valstybių mastu.O gal buvo ir laisvanoriškų,gal būt yra kurioms kažkas gavosi?Paprasčiausiai nežinau.
Kaip pati modelio "MES" idėja man labiausiai imponuoja dangaus herarchijos(tarnavimo) principas.Čia galima sakyti irgi yra lyderis ar autoritetas,visus vienijantis pirminis šaltinis -OM,visų Tėvas ir t.t.(turi daug vardų),bet šis "lyderis" antiek neryškus,kad jo kaip ir nėra...
 Romas ~
 2010-09-02 17:39


Kuo-gi negera komunizmo vėleva?Brolybė-ligybė,visuotinė gerovė...
Bet kalbame ne apie "vėlevą",o apie lyderį,jo savybes.Ar toks tipažas -stipraus "magneto" ir ryškios "saulės",kaip Stalino ir Hitlerio (po kitokia vėleva)būtų tinkamas?
 Romas ~
 2010-08-25 12:41


Romai, "Reikia žinoti po kieno vėliava žygiuoti".
 Virginija ~
 2010-08-24 08:08


Kantriai palaukiau,bet daugiau niekas į diskusiją neįsitraukia.Nors Virginijos pasisakime ir yra bent pora (grubiai įmant)labai stiprių,logiškai orgumentuotų teiginių iš kurių antrąsis tikrai provokuoja papildomus klausimus -diskusiją.
Pirmąsis:
"Esmė yra tame,kad Bendruomenės,tokios,kokią supranta Šviesos Brolija,nariai turi būti pasiekę tam tikrą sąmonės lygį,kuris sąlygoja atatinkamą dorovę,moralę,pasaulėžiūrą."-Virginija
Teiginys su kuriuo neįmanoma nesutikti ir kuris savaime paaiškina,kodėl nelabai gaunasi...Toliau detalizuojami tie moraliniai reikalavimai,subrandintos charakterio savybės be kurių į bendruomenę nėra net ko eiti -labai vertinga informacija.
Bet va antrasis teginys (apie lyderį),nors ir logiškai pagrįstas,bet jau taip vienos kripties,be jokių išlygų,kad negaliu nepaklausti,ką Virginija galvoja apie tokius neabejotinai stiprius "magnetus",tokias ryškias "saules",kaip Stalinas ir Hitleris.Ar toks tipažas tiktų į bendruomenės mokytojus ir lyderius?
Beje pas pirmąją "saulę"-Staliną,į jo "bendruomenę" buvo nuvykęs pats N.Rerichas ir ne su tuščiom rankom,o su machatmų laišku -vos spėjo išnešti kudašių...
 Romas ~
 2010-08-21 07:30


Sveiki. Pratęsiu savo mintijimą.
Visi esame begalę kartų girdėję pasisakymus apie tai, kad "norėčiau padaryti tą ar aną, bet neturiu laiko". Visiems aišku, kad tai ne laiko problema, bet prioritetų. Susidedu paukščiukus, kas man svarbu, svarbiau ir svarbiausia. Aš nesu Sen Žermenas, kuris vienu metu gali atlikti begalę užduočių. Bet jei mane domina Bendruomenės kūrimas, jei tai svarbu, tai iš 24 paros valandų tikrai užtenka laiko pasigilinti į tai.
Manau, kad geresnio, išsamesnio ir glaustesnio vadovėlio už N.Rericho "Община" kolkas nėra. T. Mikušina savo 2009 metų archyve po truputį pateikinėjo šias žinias visuomenei. Tiesiog reikia perskaityti. Šioje knygoje yra atsakymai į mums kylančius klausimus. Esmė yra tame, kad Bendruomenės, tokios, kokią supranta Šviesos Brolija, nariai turi būti pasiekę tam tikrą sąmonės lygį, kuris sąlygoja atitinkamą dorovę, moralę, pasaulėžiūrą. Bendruomenė kuriama ne nuo puodų pasidalijimo klausimo, bet nuo jos tikslo pasirinkimo. Pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos atskiriami tinkami Bendruomenei nariai: "Первое - постоянство устремления. Второе - способность вмещения, ибо плох общинник отрицающий, но ищущий правды достоин Общего Блага. Третье - умение трудиться, ибо большиство незнает ценность времени. Четвертое - желание помочь без предрассудков и присвоения. Пятое - отказ от собственности" ir t.t. Akcentuojama bendruomeninko išsiugdyta valia. Jei sakai, kad norėtum į Bendruomenę, bet dar kartais norėtum su draugais pašvęsti gimtadienį, tai į Bendruomenę ne laikas. Tai Mokytojų reglamentuojama griežtai, be jokių nuolaidų. Žinome, kad Žmogaus vystymasis iš žmogbeždžionės prasidėjo nuo valios pasireiškimo. Pirmykščių žmonių bendruomenė jau buvo. Kokia mūsų kryptis?
Apie lyderį. Egzistuoja pasaulyje toks "labai vyro" tipas, kuris visas paraudonijęs rėkia: "Nu jau bobos tai man nepavadovaus!", ir ši didi tiesa dažniausiai užtvirtinama kumščiais. Tai silpnavaliai, siauros sąmonės ir dvasios žmogeliai. Yra žmonės, kurie labai bijo sektantų, o pakliuvę į sektą būtinai ten įklimsta ir prapuola amžiams. Tai vėlgi silpnos, nesusivokusios sielos, pasiduodančios psichologiniam spaudimui.
Reikia žinoti po kieno vėliava žygiuoti. Kiekvienam sava vieta ir laikas. Be lyderio Žemėje nevyko nė vienas judėjimas. Be lyderio, pasak prof. R. Karazijos, nevyksta žaibo išrova /"Fizika humanitarams"/. Lyderis yra tas pats, kas atomo branduolys, ar Saulė savo sistemoje. Tai yra centras, apie kurį magnetizmo principu, pagal atitinkamas vibracijas susirenka visa bendrija. Bendruomenėje Lyderį suprantu, kaip Mokytoją. T.Mikušina rašo:"Mokytojas bus natūralus vadas; Tegu kiekviena bendruomenė laukia savo Mokytojo, nes bendruomenė ir Mokytojas sudaro du vienos kolonos galus; Bendruomenės pagrindas - laisvas mąstymas ir Mokytojo pagarba".
 Virginija ~
 2010-08-17 09:09


"...ką daryti,jeigu vieni dirbs,kiti -ne.Vadinasi reikalinga kažkokia regula..." -Gediminas-
"regula" išsikristalizuos savaime,jeigu pasisakinėti dviejų priešybių principu:
1.Ką bendruomenėje (kokius principus) norėčiau matyti.
2.Kas,mano supratimu,nepriimtina.

Į šią diskusiją (apie bendruomenę)įsivėliau todėl,kad Povilo pasisakyme man nepatiko mintis apie ryškų lyderį.
Dar anais (tarybiniais)laikais,kialetą metų teko dirbti ant pusantro etato -miškininku ir sporto metodistu.Prisižiūrėjau į "ryškius lyderius" rajoninio lygio komandose (tinklinio arba krepšinio).Toks "lyderis",kaip taisyklė visa galva pranokstantis kitus,laksto po visą aikštelę,žaidžia ne tik savo pozicijoje,bet ir už kitus.Padaręs klaida -rėkauja,bet ne ant saves,o ant kitų...
Taip "lyderiaujant",kiti komandos nariai jaučiasi menkaverčiais,susikaustę,nebelieka erdvės jų progresavimui.Toks lyderevimas sukūria vertikalius santykius,tai jau gautusi ne bendruomenė,o kažkoks chanatas.

Kitaip yra dangaus herarchijoj.Ten,kuo aukšresnė pozicija,tuo didesnis visų tarnas.Mes jų net nematom,abejojam ar jie aplamai yra.Todėl turime daug erdvės saviraiškai,evoliucijai,augimui.Jie brangina mūsų laisvąją valią,todėl ir ne "lyderiauja"...
Kūrent bendruomenę būtina apie tai žinoti.
 Romas ~
 2010-08-15 07:02


Va,šito forumui ir reikia (kalbu apie virginijos pasisakymą).Neužtenka pasakyti dviem žodžiais,vienu sakiniu ir tikėtis,kad busi teisingai suprastas.Nes "visko neperskaičiusių" čia yra dauguma.Nieko neatsitiks jeigu ką nors ir pasikartosi,viskas tik į naudą,tik bendram labui.
Prisipažinsiu,kad ir aš,viso to,ką paminėjo Virginija nesu perskaitęs.Argi nebūtų naudinga paminėti nors esminius momentus,svarbiausius dalykus apie bendruomenės kūrimą anų paminėtų (apvaliojo stalo,rozenkreicerių ir t.t.)Kam išradinėti naują dviratį,jeigu...
O tai,kad čia yra sirijaus puslapis,dar nereiškia,kad visi yra "prisirpę" bendraminčiai.
 Romas ~
 2010-08-13 05:58


Visko neperskaičiau, bet iš tikrųjų, ką daryti , jeigu atsitiks taip, kad keli žmonės dirbs, o visi kiti nieko nedarys ir tik naudosis to darbo rezultatais? Vadinasi reikalinga kažkokia regula, kurios nepaisymas, užsitraukia bausmę būti išvarytam iš bendruomenės. O dėl pinigų paaukojimo ateinant į bendruomenę, tai galima nustatyti du tipus, tai kai žmogus nusprendžia paaukoti pinigus negražinamai, arba kita, kai savais pinigais prisideda,bet tokiam žmogui nepritapus prie bendruomenės , jam turėtų tie pinigai grąžinti. Jeigu neįmanoma iškart , tai galima dalimis.
 Gediminas ~
 2010-08-12 18:19


Tikrai nenorėjau įsitraukti į nesibaigiančias diskusijas, maniau, kad visiems, diskutuojantiems šia tema, žodžiai turėtų turėti tą pačią prasmę. Juk diskusija vyksta Siriaus puslapyje, T. Mikušinos inicijuotame, ne "Tikėjimo žodžio", ne "Mergelės Marijos bendruomenės" ar "Doros-Tautos" forumuose.
Kalbėdama apie bendruomenę, turiu galvoje ne benruomenę pagal Virgą, nei pagal Romką, nei pagal Garpą. Kalbu apie Bendruomenę pagal Didžiąją Baltąją Broliją. Kartojuosi: tie, kam tai aktualu, rado labai konkrečios medžiagos duotos Mokytojų, kuriant mūsų planetoje įvairias istorines bendruomenes: Apskritojo stalo, Rozenkreicerių, Teosofų, per N. Rerichą, dabartiniu metu per T. Mikušiną. Siūlau paskaityti nepastebėjusiems specialių puslapių 2009 m. archyve esančią medžiagą apie bendruomenės kūrimą. Ir toliau nebediskutuoti tokiomis temomis kaip, ką daryti su tais nariais, kurie įsinorės mėsos, kuriems nusibos ir pasiilgs namų, arba kurie nenorės išsiplauti savo puoduko. Sakydama, kad "kokia aš, tokia ir mano bendruomenė", būtent tai ir turėjau galvoje. Yra šeimų, kuriose riejamasi ir mušamasi dėl neplautų indų, neįkaltos vinies, smirdančių kojinių. Yra šeimos, kuriose tokių problemų tiesiog nėra, nes čia gyvena subrendę žmonės, išmokę pasirūpinti tiek savimi, tiek šalia esančiu žmogumi /Koks aš, tokia ir mano šeima/.
Pasiruošimas gyvenimui "Bendruomenėje pagal Mokytojus", kiekvienam yra individualus. Tai yra tiesiog gyvenimiška patirtis, stebėjimas ir išvados. Nereikėtų pulti į Bendruomenę, neturint jos šviesios vizijos, tikslo, tvirto apsisprendimo ir ...vedimo.
 Virginija ~
 2010-08-12 17:26


Bent trumpai. Niekas kažkaip nieko nepasiūlė konkrečiai. Pirkti sodybas kaime neapsimoka, nebent kaime , kur yra daug pamatų. Iš patirties galiu pasakyti, nusipirkus tokį namą, sukiši remontui daugybę pinigų ir vistiek nebus šilta. Nebent labai pigus.
Geriausias variantas nusiperkti žemės paskirties sklypą ( išsirinkti tokį , kur galima išsikasti tvenkinį). Toliau išsiimti ūkininko dokumentus, ir sukuri planą ūkininko sodybai. Bent iš pradžių turėtų iškilti svečių namai. Kur galėtumėmė glaustis , ten taip pat galima būti vesti konferensijas. Po to jei atsiras poreikis , galėtumėmė pastatyti po namelį kiekvienai šeimai. Nameliai turi būti pigūs ir ekologiški, jei norėtumėte , galite nuvažiuoti į Sidabrius ir kitur , kur teko girdėti statomi namukai iš šiaudų ir molio. Aš kolkas nebuvau. Nežinau kaip ten pas Tadą , Pas jį lyg 2 savaites iki 23 rugpjūčio lyg kažką ir planuoja pastatyti iš molio ir šiaudų. Jei yra noro, tai galėtumėte užsukti ir kažko pasimokyti. Nors man pačiam sunku būtų patikėti, kad ten kažką iš vis statys. :)
Dėl darbo- tai žinoma, ne daugiau kaip 8 valandas, 5 dienas per savaitę. Maistas- tai užsiauginsime ekologišką, pagal gamtinės žemdirbystės principus. Bent siūlyčiau neversti bendruomenės gyvulių fermomis . Jeigu yra poreikis gyvuliniam maistui, tai gali nusipirkti iš šalies , arba auginti gyvulius atskirai. Bet tokiu atveju būtų tiems bendruomenėms nariams sunku labai pereiti prie vegetarinio maisto, kūrį ir rekomenduoja pakylėtieji valdovai. :)
 Gediminas ~
 2010-08-12 15:36


Audrius labai sėkmingai išsireiškė apie "susiklijavimą".Jeigu tai būtų labai paprasta,tai net nekalbant apie bendruomenę,o kalbant apie tradicinį šiai dienai gyvenimo būdą (poromis),nebūtų tiek skirybų,gyvenimo tik iš reikalo (vardan vaikų)ir t.t.
Nesuprantu Virgos pasakymo "kokia aš -tokia mano bendruomenė".Ar tai bendruomenė pagal Virgos modelį?Ar daug mažų bendruomenių vcienoje didesnėje?
Žmonės labai skyrtingi,unikalūs,todėl ir nėra taip paprasta,būtina jieškoti BEDRO VARDYKLIO.Pradžioje teoriškai -per diskusijas,aptarimus,po to per atsargius pabandymus kartu pabūti.
Pvz.perkant sodybas kaime galima pasiderinti taip,kad gautusi bendraminčių kaiminystė ar visas sodžius...

 Romas ~
 2010-08-12 06:22


Virginija, "bendruomene" - tai nera "zinanciu ir vertybes uzsiauginusiu zmoniu grupe". Gali surinkti bendraminciu grupe, taciai tai dar nebus bendruomene. Gali i kolba supilt lasteliu kruva, bet dar nereiskia, jog is ju automatiskai susilipdys funkcionuojantis organizmas. Is pradziu zmones turi "susiklijuoti" i bendruomene. Baidares, zygiai ar kitokia bendra veikla - tai ne zaidimai, o klijavimosi proceso pradzia.
 Audrius ~
 2010-08-11 17:25


Kalbu apie tokią bendruomenę, kurią mini savo diktavimuose Mokytojai, ne apie vaikų darželį. Ir tikiu, kad į ją susirinktų žmonės jau pažaidę žaidimus, "paplaukioję baidarėmis", užsiauginę tam tikras savybes ir tvirtai žinantys ko nori /Koks aš, tokia ir mano bendruomenė/.
 Virginija ~
 2010-08-11 07:49


Jeigu žmogus nežinantis kelių eismo taisyklių išvažiuos į kelią,tai sukurs bėdą ir sau,ir kitiems.Tas pats ir su bendruomenės kūrimu.
Apie "vertikalius" santykius Romas prabylo ne tam,kad "gražiai pakalbėti",o tam,kad parodyti-priminti vieną iš pagrindinių taisyklių-principų (žmonių tarpusavio bendravime).
Tam ir forumas,diskusijos,kad pradžioje aptarti (teoriškai)visas galimas taisykles-principus.
Po to galima visiems simpatizuojantiems bendruomenės idėjai susirinkti kokiam nors tur.žygiui,kelionei,plaukimui su baidarėm ar pan. ir pažiurėti kokios "ylos" išlis praktikoje.
Ir tik po to įmanoma galvoti kažką konkrėčiau.Visi dalykai vystosi evoliucijos principu,nieko čia nepagreitinsi.

 Romas ~
 2010-08-11 05:47


Gyvenimas bendruomineje,manau butu galima pajimti is zeitgest idejos Veneros projekto viena is pagrindiniu ideju kad bendruomine ar zmonija atsisako pinigu,ir kiekvienas dirba visu gerovei.Situ atveju ir pranyksta pelno siekimas.Kadangi supranta kad tikras dziaugsmas yra pats darymas,o ne darymu tenkinti savo savanaudiska egojistini poreiki.
Kad sitai butu igivendinta manau zmonys turetu pakeisti:
1.maistas ,tai zmogui reikalinga energija kurios jo kunas nesugeba pasisavinti is visumos.Ir valgyti tik tiek kiek reikia.
2.lytiniai santykiai,ne tenkinti savo aistra kaip malonuma o lytinius santykius tureti tik pradedant nauja gyvybe.
Tada mano poziuriu zmogus sode dirbantis rinks obuolius suvokdamas kad daro reikalinga darba zmonems ir kad jis savo emocijom busenom persmelke pacius obuolius tad atiduos save kad visa,is sodo isvezami vaisiai i vietas kaip dabar vadinamos parduotuves,ten zmonys ateje renkasi visiskai nemokamai tiek maisto produktu kiek jiems reike iki kito apsilanimo,suvokdami visu ideta darba kad sie visi produktai patektu iki jo stalo.Nes net ir dabar vieni prisiperka tiek kad tenka produktus ismesti o kazkur salimai yra kencenciu nepritekliu.
pvz kad ir autobuso vairuotojas vezdamas keleivius suvokia savo kaip vairuotojo darba kad jis zmonis veza tarnauti visuominiai,ir jam paciam malonus visus vesti nes visi zmonys yra dziaugsmingi atiduodami save visuominei.
Visa tai yra ir valdovu laiskuose,tik ce persiverte per mano veitrodi tad butu idomu isgirsti jusu mintis.
 Alvydas ~
 2010-08-03 17:05


Štai taip viskas ir baigiasi. Gražiai pašnekėti mes visi mokame...
Tai dar pasirpkime...

 Virginija ~
 2010-08-03 16:40


Ir rašykime, taisykime, braukykime, perrašinėkime, bet tai juk naudingiau nei nieko nedaryti, nusprendus, jog visvien nieko neišeis.
Kam jau seniai rūpėjo bendruomeninis gyvenimas, tas rado eilutes apie tai laiškuose, "Biblijoje","Dviejuose gyvenimuose", в"Общине" ir net "Troliuose mumiuose". Mokytojai laimina kiekvieną bandymą.
Santykiai tokie, koks aš. Bendruomenė tokia, koks aš.
 Virginija ~
 2010-07-14 14:16


3.Karminė versija.
Pagal ją "vertikalius" santykius sukuria jaunos sielos,nes yra ego bujojimo stadijoje.Individualusis "aš" dar tiktai formuojasi.Sociologai yra nustatę procentą žmonių,kurie savistoviai gyventi (dar) nesugeba,jiems būtina visuomenės pagalba.Šis procentas yra vienodas ir pastovus visose visuomenėse (socializmo ar kapitalizmo).Tai dešimtas procentas nuo visos visuomenės,mums pažistami kaip bomžai,bagadulai,asocialūs asmenys ir pan.Kalbant terminais labiau pažistamais,ši jaunų sielų grupė atatiktų "darželinukus",kuriems pastoviai reikalinga "auklytė".
Kita grupė būtų "pradinukų".Kaip pirmokėliai,paklausti mokytojos,nori pasireikšti atsakydami,pakėlę rankas jie visi šaukia -"aš,aš, aš!",taip ir jaunų sielų šitas "aš" yra rėksmingas,norintis pasireikšti -"ir aš ne iš kelmo spirtas",jis veržesi kitus pranokt -"dar toks negimė,kuris manę...".Kuo žmogus mažesnis,tuo didesnis noras būti dideliu...
Bet šitas noras -būti dideliu,pranokti kitus,visos valdingumo apraiškos atsitrenkia į pagrindinį karmos dėsnį -"Ką pasėsi -tą ir pjausi",viskas (aido) principu sugrįžta -"Akis už akį,dantis už dantį".Visos neteisybės,padarytos kitam žmogui -sugrįž tau pačiam,tai tik laiko klausimas.Todėl "karalevimo" laikotarpiu valdinga siela sukaupia tą karminį bagažą,kuris ją pačią neišvengiamai užgrius kitame cikle.
Tokiu būdu -"švytuoklės" principu jaunos sielos malasi daug gyvenimų.Kadangi už kiekvieną "karalevimo" laikotarpį tenka atbūti "po padu" (grąžinti karmines skolas),tai noras "karaliauti" ima blėsti,"švytuoklės" amplitudė mažėja.
Brandžios sielos "švytuoklė" jau sustojusi ties "aukso viduriu".Tokie žmonės linkę į santykius "horizontalius",kada visi lygūs,nėra nei karalių,nei tarnų,niekas nieko neskriaudžia,nes jiems šito jau gana.Santykiai "vertikalūs" jiems atgrąsūs ir jokiu būdu nepriįmtini.Štai kodėl kartais net artimiausiems žmonėms ,atrodytų be jokų regimų priežasčių tampa -nepakeliui...
Pagal šią -karminę versiją,tokios sado-mazochistinės porelės,kaip Vytos ir Algio,susidaro savaime,automatiškai.Abi jaunos sielos jaučia viena kitai dvigubą trauką:
1.Nes randasi toje pačioje evoliucinėje pakopoje -individualumo auginimo (ego bujojimo) stadijoje.Tos pačios vibracijos,tas pats nesąmoningumo laipsnis.
2.Akį rėžentis išorinis (charakteriu) skyrtumas -dėl priešingų karminių programų.Jų "švytuoklės" priešingose rybinėse pozicijose.Viena siela karmą užsidirbinėja (kaupimo ciklas),kita-gi priešingai -nuolankiai grąžina prisikaupusias skolas.Tai,kaip priešingi elektriniai krūviai -vienas kitą traukia.Tai skirtingos pusės,bet to paties medalio.

Iš polinkio į vienokius ar kitokius santykius galima spresti pie žmogaus dvasinę brandą,tame tarpe ir apie pasirengimą gyventi dvasinėje bendruomenėje.

O kuri-gi versija iš trijų ("vertikalių" santykių aiškinimo)yra tikroji?Panašiai klausimą statydavo ateizmo įdeologai,norėdami paneigti Dievą -"Kas sukūrė pasaulį,Dievas ar evoliucija?"
Dabar,jei ne visi,tai daugumas supranta,kad toks klausimo pastatymas yra klaidingas.Nes "Dievas" -atsako į klausimą -kas?O "evoliucija" -į klausimą -kaip?...
Panašus atsakymas tūrėtų būti ir dėl tryjų versijų apie žmonių tarpusavio santykius.Jos visos -"veikiančios".
Garsusis aiškeregys Edgaras Keisis,paklaustas apie likimą,karmą ir laisvąją valią atsakė taip:
-"Likimas mums į rankas duoda lapą popieriaus ir pieštuką,bet rašome mes patys..."


 Romas ~
 2010-07-09 17:08


Tikrai įdomiai paskaičiau, Romai, tik nesuprantu kodėl pasakojimas apie ne itin aukštos sąmonės žmonių tarpusavio santykius, taikomas dvasinei bendruomenei. Ten, mano suvokimu, turėtų susirinkti gana aukšto sąmonės lygio, turintys savo tvirtas dvasines vertybes žmonės, ir lyderis neturėtų būti renkamas baimės principu.
Bet kuriuo atveju, lauksiu tęsinio.
 N ~
 2010-07-06 20:44


Bendruomenė su aiškiu ar ryškiu lyderiu,tai pakankamai aiški nuoroda į "vertikalius" tarpusavio santykius.Tokie santykiai buna armijoje,kalėjime,šeimose,kuriose vienas iš sutuoktinių randasi po padu...Juos sukuria -ego.Aš esu pats kiečiausias,visi manes turi klausyti,o tam,kad klausytų -turi bijoti.Tokia taktika labai ryški armijoje,kada pavaldinio baimė prieš viršininką sąmoningai -profilaktiškai ir pastoviai palaikoma.O kaip-gi jis (pavaldinys)besaligiškai paklūs?Kaip kitaip tokį "tabūną"(daug pavaldinių) suvaldyti?
Tai paprasčiausias-primityviausias ir "pigiausias" kitų suvaldymo būdas.Bet tuo pačiu jis pragaištingas,nes pažeidžia vieną iš pagrindinių dieviškų principų -žmogui suteiktą laisvąją valią.
Aiškumo dėliai neapsiribosiu tik teoriniais teiginiais,o pateiksiu tikrą,neišgalvotą šeimos pavyzdį:
Vyta
Kada neužeisi pas Balaišius,"šerifą" (šeimininką)dažniausiai rasi ant sofkės horizontalioje padėtyje.Tuo tarpu "greitutė" (jo žmona) -virtuvėje arba pas gyvulius.Be to "greitutė" dažnai su mėlyne...
Turbūt nenuostabu,kad toksai vertikalių santykių modelis augančio vaiko pasąmonėje užsifiksavo kaip norma.Vytutė visą gyvenimą mėgdžioja "šerifą".Nors ji jau pati šeštoj dešimty,bet kartas nuo karto jai,kaip kokiam paaugliui,su arogancija balse,dar vis išsprūsta -"dar toks negimė,kuris mane..."
Algis
Tai Vytutės vyras.Jo mama dažnai sakydavo -"mūsų Algiukas visas į senelį -ir nosis didelė,ir lūpos storos,o jau charakteris..."Iš tikrųjų,nors kuolą ant galvos tąšyk -niekada neužpikdysi,visada nusileis,duos kelią kitam.
Šeima
Nesunku nuspėti kokių santykių pagrindu susiklijavo ši šeima.Kai buvo jaunesnė,bandė dirbt (buhaltere,kultūros namų direktore),bet nesigavo,nes visi ją erzino,nervino -ir bendradarbės (tuščiom kalbom),ir stalo teniso kamuoliukas (savo caksėjimu).Nekartą kreipėsi pas gydytojus,dėl pakrikusių nervų.Pykčio priepuolių metu negalėdavo suvaldyti rankų drebėjimo.Anksti neteko tulžies.Ko gero pasakymas "tulžingas žmogus" ne iš dangaus nukritęs.Vėliau sekė kitos operacijos,dar rimtesnės.Dabar Vytutės beliko tik "pusė",nes nieko nebegali valgyti (labai griežta dijieta).
Per visą tą laiką jos vyras Algis sąžiningai ir nuolankiai ėjo "etatinio žaibolaidžio" pareigas.Aprėkemas buvo nuolatos,yra tam kokia priežastis ar ne,namuose,ar žmonėse.Nesusilaikydavo Vytutė pagundai pasirodyti ir prieš kokią nors jaunystės draugę,kaip ji "susitvarko" su savo vyreliu,ir ne tik su juo.Užtenka Vytutei,išėjus į lauką,ryktelt vieną žodį,kaip vilkšunis,paprukęs uodegą,lenda į būdą...

Galima būtų išskyrti tris tokių santykių (kodėl jie atsiranda) versijas:
1.Pirmoji versija,kodėl santykiai tarp žmonių susiklosto "vertikalūs",kodėl bujoja smurtas (fizinis ar psichologinis),būtų -aplinkos įtaka,auklėjimas.Pagal ją Vytutės charakterį suformavo aplinka,ji nesąmoningai mėgdžioja...
2.Antroji versija -genetinė.Pagal ją vaikas visą informaciją,ne tik fizinio kūno,bet ir gabumus,charakterį,paveldi iš tėvų,senelių,protėvių.Kitaip sakant "Obuolys nuo obels..." Ši versija ko gero populeriausia ne tik medikų ir mokslininkų tarpe,bet ir plačiojoj visuomenėj.
3.Trečioji versija būtų karminė.Ji,bent jau daugumai visuomenės,mažiau žinoma.Todėl apie ją kiek plačiau.

Atsibodo barškėt,pratesiu kitą kart.
 Romas ~
 2010-07-06 18:00


Nesigilinau į urantų "ideologiją" ir nesu nei prieš nei už, bet latvių puslapyje rusų kalba paskaitineju Sai Babos išminties perliukus- http://urantija.lv/ru/publikacijas/satja_sai_baba/
Rekomenduoju!
 Robertas ~
 2010-07-05 13:50


Siga,eikite pas urantus.Su ju idejiniu vadu galesite i valias davatkotis.Labai jus jau tinkate vienas kitam.Abu panasus tokie:)
 Gt ~
 2010-07-05 13:33


Sigutė visiškai nesigaudo kur rašo ir ką rašo. Pliekia savo propagandą kur papuolė...
Aš žinau vieną religinę bendruomenę, kuri jau gyvena kaip komuna. Ji kūrėsi nevienus metus ir visuomet turėjo aiškų lyderį, kuris sprendė visus ūkio ir vidinius klausimus. Be aiškaus lyderio ir didelių finansinių indelių, komuna neegzistuos. Visi turi prisidėti, kaip finansiškai, taip ir energetiškai.
 Povilas ~ http://meditacija.forum24.ru
 2010-07-05 12:00


Atrodo, kad visi galvojame tik apie galimą rezultatą. Pažindami savo ir kitų žmonių prigimtį ir turėdami daugiau ar mažiau karčios patirties, jau iš anksto projektuojame tą rezultatą kaip nepavykusį. Tokia vizualizacija tikrai nieko gero nesukurs.
Man svarbiausias čia būtų pats procesas.
 Virginija ~
 2010-07-05 08:03


Šeima -"visuomenės lastelė".Taip yra dabar,bent jau kol kas.Bet ne visada taip buvo.Žmonyja prasidėjo nuo pirmykštės bendruomenės.

Pagal priešybių vienybės dėsnį gyvenimas bendruomenėje turėtų sugrįžti žmonyjos brandos fazėje.

Dabartinė šeima jau tikrai ne be ta,kuri buvo prieš 100 metų.Dabar jau išsiskiria kas trečia ar net kas antra.Kas vyksta?

Gyvenimas bendruomenėje -saugesnis.Iš to tur būt ir noras joje gyventi.Yra toks noras ir pas mane.Bet patirtis verčia būti atsargiam.Didžiausia kliūtis gyvenimui bendruomenėje -žmogiškąsis ego...Kol jis neperženktas nelabai kas gaunasi.
 Romas ~
 2010-07-05 05:21


As pasiruoses gyventi bendruomenei kur nera melo ir baimes.Deja kazkas man knibdza,kad tokiu dar ilgai neatsiras,o keisti ta ka turiu i neaisku ka,su dideliu sansu nesekmes neapsimoka
 Kukas ~
 2010-07-03 16:36


Labai intriguojantis klausimas -ką manote apie gyvenimą bendruomenėje?Ar pasiruošęs atsisakyti privatinės nuosavybės?
Vienareikšmiškai atsakyti į tokius klausimus (bent jau aš) -negaliu.Iškyla visa masė papildomų klausimų ir sąlygų.Pvz: žiurint su kuo toje bendruomenėje gyventi.
Kažkuriame diktavime,kaip pagrindinė salyga gyvenimui bendruomenėje,nurodoma Kristaus sąmonės ligmuo.Tik žmonės pasiekę Kristaus sąmonę galės gyventi bendruomenėje...Gal būt toks reikalavimas ir užaukštintas,bet labai logiškas.Tą patvirtina ir žmonyjos patirtis.Juk "komunų" buvo ne tik priverstinių, atskirų valstybių mastu (TSRS,Kinija,Šiaurės Korėja),bet jų buvo ir laisvanoriškų (mažų),pvz.-Prancuzijoje.Bet iš patirties žinome,kad ne kaži-kas gavosi...
Kodėl nesigavo?Ar įmanoma tų klaidų išvenkti?
 Romas ~
 2010-07-03 06:53


Išties , kad kažkas prasidėtų reikalingas dvasinis impulsas. Tačiau mes visi tuose dalykuose ant tiek skirtingi, net savo gyvenimo būdais , todėl lengviau suderinti ekonominius dalykus nei dvasinius.
Kažkam gal norėsis bendruomenes laukuose pristatyti kryžių, dar kitam šventyklų, o trečiam visiškai nieko nereikės, nes visa gamta jam bus kaip šventykla. Todėl visų pirma ir prašau parašyti kaip įsivaizduojate tą dvasinį ar ekonominį gyvenimą bendruomenėje.
Manau, prieš kuriantis bendruomenei reiktų daryti susitikimus, stovyklas gamtoje, kad vyktų kažkoks dialogas. Nes tik bendraujant, kažką darant kartu mokomasi gyventi bendruomenėje, padedami pirmieji bendruomenės pamatų akmenys. Reikia to siekti ir negalvoti, kad nebus problemų ir viskas bus iš pradžių vystysis be jokių sunkumų. Todėl ir yra protingiausia susitikinėti , svarstyti , derinti savo vizijas su kitų. Nes kažkam gali užtekti tik pievos, o kitam bus poreikis toje pievoje pastatyti piramidę. Gali net susikurti daug skirtingų bendruomenių, tačiau nereiškia, kad jos nėra viduje vieningos. Jos yra skirtingos tik išorėje. Bet taip įdomiau pasisvečiuoti vienas pas kitą. Bendruomeninis gyvenimas neturi trukdyti augti žmogaus individualumui. :)


 Gediminas ~
 2010-06-24 11:43


Ir aš esu pasiruošusi gyventi bendruomenėje.
 Eglė ~ eglekar [eta] yahoo [taðkas] com
 2010-06-23 19:43


Ar be ekonomikos ir teisingo lėšų paskirstymo kas nors dar būtų aktualu šioje bendruomenėje?
 Virginija ~
 2010-06-23 19:33


Gerai. Gal visų pirmą parašykime, kaip mes įsivaizduojame tą gyvenimą.

Būtent aš taip įsivaizduoju gyvenimą bendruomenėje. Tiesiog tai didesnis ekonominis bendradarbiavimas, remiantis naujais ekonominiais metodais. Tai gali vykti ne tiktai kažkur nuošalyje, bet net ir mieste.
Vienas variantas: susirenka žmonių grupė ir sukuria planą išsikėlimo iš miesto į kaimo vietovę. Nusiperka sklypą. Suprojektuoja gyvenvietę , į kurią įeina gyvenamieji namai ir kiti pastatai reikalingi veiklai iš kurios bendruomenė turėtų išgyventi. Iš esmės bendruomenėje galima gyventi atskirai individualiame name su šeima ar be šeimos, arba bendruomenės name, kur galia apsigyventi ir atvykstantys svečiai. Bendruomenės susirinkime yra sprendžiami visi susiję su bendruomene reikalai, ypač veikla, skiriamas administratorius arba jei nėra tinkamų iš bendruomenės tarpų žmonių nusamdomas. Taip pat su komercine veikla skiriami žmonės, ar samdomi. Iš esmės nutariama kiek ir kam turėtų būti skiriamos lėšos.
Kitas variantas, tai galima gyventi mieste ir kaime, tiktai žmonės gyvena atskirai ir turi savo privačią nuosavybę. Jie visi kartu susirenka ir turi kažkokį projektą. Tam skiria lėšų arba veikla bendruomenėje yra net pragyvenimo šaltinis. Jie gali būti sukurę kažkokią įmonę, ar įgyvendinti kažkokį projektą. Jie taip pat susitinka susirinkime, skirsto lėšas, skiria ar samdo žmones, sprendžia kuo užsiimti.
 Gediminas ~
 2010-06-23 11:59


Esu pasiruošusi gyventi bendruomenėje.
 Virginija ~ alexandrija@gmail.com
 2010-06-22 22:07