Forumas - Dieviškumo ir sektantiškumo kontrastai - Sirijus - Pakylėtųjų Valdovų Laiškai
Sirijus - Pakylėtųjų Valdovų Laiškai

Pakylėtieji Valdovai
Diktavimai pagal metus:
2014 metai 2013 metai
2012 metai 2011 metai
2010 metai   2009 metai
2008 metai   2007 metai
2006 metai   2005 metai
Meditacijos | Rožiniai
Specialūs puslapiai
Šaukiniai | Rožių kelias
Susiję terminai
Knygos Lietuvių kalba
Valdovų rekomendacijos

vėlesnius negu:

ir ankstesnius nei

GMail 
Translate eng-lt 
Google+ Socialinis tinklas 
Google Chrome 
Opera, greita ir saugi interneto naršyklė

Papildomos sritys

El. paštas & slaptažodis


Dabar registruota: 264
Registruotis forume
Priminti slaptažodį
Diskusijos forume
Autorių sąrašas
Svečių Knyga ( ten.lt )
Laiškų aptarimas (nauji)

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Dieviškumo ir sektantiškumo kontrastai

Yra svarbus klausimas su kuriuo susiduria nemažai pradedančiųjų domėtis dvasiniais dalykais. Dvasiniai dalykai yra visa ko pagrindas, nuo žmogaus dvasingumo priklauso visa veikla ir mintys gyvenime. Tačiau yra skirtingi lygiai, kaip kad vieni mato "juoda ir baltą" kas yra dualizmas, kiti mato "juoda, tamsiai pilką, pilką, pilkšvai baltą, ir baltą", tuo tarpu kiti mato virš dualizmo - viską vienoje darnioje sistemoje su tam tikru keitimusi link augimo. Man svarbi yra harmonija, ir būtent kokią vietą turėtų užimti dvasia tarp proto ir kūno žmoguje turėtų būti aptarta.

Dvasia turėtų vesti žmogų, vadovauti tiek protui tiek kūnui. Tačiau toks lygis pasiekiamas ne iš karto. O taip pat daug kas "pasimauna" ant iliuzijos kad visą savo gyvenimą reikia atstumi, ir atsidėti tekstų skaitymui ar meditacijoms kartais pamirštant ir kūną ir elementarią logiką. Darbas prasideda su gyvenimu iš širdies, suderinant visus tuos tris aspektus į harmoniją.

Jėzus nebuvo sektantas. Jis atėjo su 'gerąja naujiena' išlaisvinti žmonių, ir paskui jį sekė minios, o ne atvirkščiai piktinuosi juo. Tai noriu skirti šią temą diskusijai, kuri padėtų susivokti ir išsivaduoti jeigu koks nors elgesys, sampratos atrodytų sektantiškos kitiems. Manau pagrindinis dalykas šioje situacijoje yra "proto prisirišimai" ir "nuoširdus gyvenimas sutinkamai su savo išmintimi iš širdies". Jeigu žmogus mato kad žmogus "gyvena laikydamasis protu to ko jis nejaučia širdimi" - jis panašus į "sektantą", o jeigu žmogus mato kad žmogus "gyvena nuoširdžiai tiesiog savo suvokimu" - apie jokį žmogaus įkalinimą proto nuostatų vergystei kalbos nėra.

Atsiverkime išminties dvasiai, telydi mus Dievo vedimas šioje diskusijoje mūsų širdis norinčias pažinti ir gyventi pagal tiesą. Bendraukime.. taip augsime patys ir padėsime kitiems. Sudie.

 Vaidas ~
 2008-09-20 10:56
norėdami rašyti komentarą prisijunkite
Komentarai

IŠTIKIMYBĖ ir FANATIZMAS

Kada viena pereina į kitą? Kada gėris virsta blogiu?
Po pirmojo pasaulinio karo Vokietija (pralaimėtoja) buvo "parklubdyta" - aneksuota dalis jos teritorijos, numatyta pramonės kontrolė ir kiti žeminantys suvaržymai visai tautai. Tai tapo tramplinu Adolfui Gitleriui, nes jis nesitaikė su nacijos pažeminimu. Pats teisingumo siekis rezonavo daugelio vokiečių širdyse... Tik va ta riba tarp siekio lygybės ir pranašumo siekimo (kitų nacijų atžvilgiu) liko nepastebėta ir labai greitai (pradžioje) visiškai teisėti siekiai pavirto blogiu...

Panašiai yra ir su ištikimybe idėjai. Tarkime - savęs tobulinimo idėja ar pagalba kitiems (tarnavimas), tarnavimas visos žmonijos evoliuciniams procesams... Tai tos idėjos, kurios sudaro praktiškai visų mokymų pagrindą, tai TIKSLAS. O kuris nors konkretus mokymas - tik priemonė šitam tikslui pasiekti. Bet kaip dažnai priemonė tampa svarbesne už tikslą...

Nuo to ir prasideda fanatizmas. Jau pati ištikimybė ne idėjai, o mokymui turi ne gerą kvapelį, nes priemonė sureikšminama, padaroma svarbesne už TIKSLĄ, deja daugumas to nepastebi. Juk visi religiniai konfliktai ir karai žmonijos istorijoje turėjo šitą bendrą bruožą - ištikimybę ne idėjai, pirminiam tikslui, o ištikimybę (savam) mokymui, savajai religijai.
Žmogui dėl aukštų idealų taip patinka kuris nors mokymas, taip su juo susigyvenama ir susitapatinama, kad pamirštama net ta pirminė priežastis - patys idealai, jie tarsi nusistumia į antrą planą, o pirmajame lieka mokymas ir mokytojai - autoritetai. Tokia idėjos ir priemonės rokiruotė daugumos žmonių sąmonės lieka nepastebėta. Tokiu nesąmoningumu ir pasinaudoja tie, kurie nori žmones valdyti...
Ištikimybė pirminiai idėjai - TIKSLUI ko gero yra geriausias imunitetas nuo bet kokių manipuliavimų. Jeigu žmonės turėtų tokį imunitetą, tai jokios priešpriešos tarp įvairių mokymų ir religijų nebūtų.

 Romas ~
 2011-08-21 19:34


Romai , norėčiau tave pagirti tiesiogine prasme, už gan protingą Tavo parašytą mintį ir džiaugiuosi, kad daugiau yra žmonių, kurie domisi realia Dievo tikrove... Ačiū už nuoširdų bendravimą.
 Vidmantas ~ grinciukas7@gmail.com
 2010-01-22 21:48


Taip Romai. 100% visi nuplaukimai tik dėl žmogaus ribotumo. Be to dėl prisirišimo prie vieno poliaus ar kito poliaus.
 Andrius ~ aurelijus369@gmail.com
 2010-01-21 18:40


Pažiurėkim iš kito galo.Kas yra dieviškumas?Dievas beribis.Pvz.Urantijos knygoje teigema,kad absoliučiai dievišku yra Viesuotinis Tėvas,kitų jo bendradarbių dieviškumas jau nėra absoliutus.Nuo pirminio šaltinio per visą dangaus herarchiją einant link žmogaus beribiškumo vis mažiau ir vis daugiau apribojimų.
TIESA -PILNATVĖJE.Absoliučią TIESĄ žino tik pirminis šaltinis ir centras,nes tik jis absoliučiai beribis,visur esantis irt.t.
Kalbant apie žmogų galioja tas pats principas,kuo žmogaus sąmonė plastiškesnė,tuo daugiau ji talpina skirtingų požiūrių tame tarpe ir dalykuose dvasiniuose -religiniuose.Rezultate jis gauna pilnesnį vaizdą,o tiesa -pilnatvėje.Todėl toks žmogus yra tolerantiškas.
Ir priešingai,kuo didesnis įsižeminimas,tuo sunkiau žmogui į tą patį dalyką,reiškinį, pažiūrėti iš kito taško.O žiūrint tik iš vieno taško,tik iš "savos varpinės" vaizdelis gaunasi ne pilnas -lėkštas.
Sektantizmas -iš ribotumo
Iš ribotumo ir -EGO...
 Romas ~
 2010-01-21 16:31


Bet kokia sekta turi savo ribas,savo rėmus. Iš ateities perspektyvos tai ir krikščionybė ir musulmonizmas tai natūraliausios sektos. Turi savo rėmus. Turi prievartos mechanizmus ir agresiją. Yra aišku besigilinančių į induizmą, budizmą ir kt. rytų religijas. Deja dažnai žmonės nuklysta proto išvedžiojimuose. Viskas patikrinama jausmu ir per laiką. Aklas tikėjimas ,tai stovėjimas vietoje. Pasikliovimas bet kuriuo kalbančiu apie "gėrį" ir "šviesą", tai tiesioginis kelias nuo skardžio. Atidumo visame kame reikia,bet tuo pačiu ir pasinėrimo į procesą. Tik būdamas vandenyje gali pasakyti kas tai yra vanduo ir koks jis yra. postringauti apie vandenį būnant ant kranto yra kvaila.
 Andrius ~ aurelijus369@gmail.com
 2010-01-13 20:00


Taip,sektos dydis ne rodiklis,jis dalykas ne esminis.Pajieškokim dalykų esminių.Siūlau labai paprastą eksperimentą,kurio dėka laikinai tapsite sektantu:

Užsidenkite delnu vieną akį,apsidairykite.Neskubėkite,monitorius nepabėks.Žiurėkite į aplinką pakaitomis -tai viena akim,tai abiem.Ar pajutot skirtumą?
Vaizdui pilnaverčiam,giluminem vienos akies nepakanka.Štai kodėl legendinis ciklopas (vienaakis)yra ribotumo ir aklumo simbolis.
Sektantas yra vienas iš ciklopo giminaičių,kuris nepajėgia nulipti nuo "savos varpinės"...


 Romas ~
 2009-12-15 06:58


Manau sekta nepriklauso nuo didzio,svarbu kokia tiesa ispazysta.Nenustebciau jei ateiti pasirodytu jog dabarties kriksionybe yra sekta
 Rimas ~
 2009-12-14 16:17


Labai gera tema.Dieviškumas ir sekta,jų kontrastai.Kodėl taip dažnai nuslystama į susiaurėjimą?Juk net pats žodis -"sekta" reiškia dalį,ne visumą,o mažą jos dalį.Panašūs žodiai pagal tarimą ir prasmę yra -segmentas,sekcija...
Kokie-gi pagrindiniai sektos ar sektantizmo požymiai?

Šio forumo,kažkurioje temoje (das)-as yra užsiminęs apie priča su drambliu,čia,kalbant apie sektantizmą ji labai praverstų.Taigi,primenu:

Tamsoje žmonės "kažką" rado.Vienas,čiupinėdamas koją,sako,kad tai kolona;kitas,nusitvėręs uodegos,ginčija,kad tai virvė;o trečias,palietęs straublį,šaukia -gyvatė.
TIESA -PILNATVĖJE.Tik tas,kuris pajėgus,paleidus vieną versiją,"pačiupinėti" ir kitą,pamatys visą "dramblį".
Dieviškumas,dvasingumas taip pat -pilnatvėje.

Netolerancija kitokiom versijom (religijom,mokymam),ko gero yra pagrindinis sektantizmo požymis.


 Romas ~
 2009-12-14 08:24


"Kraijonas " Дорогие друзья, время сильных процессов трансформации закончено. Давайте вместе осваивать новые берега, мечтать, планировать и творить"
Tik atitolę nuo realybės, gali siūlyti svajoti apie ateitį, nes ateities nėra, ir niekada nebus, bus visuomet tik dabartis, tik čia ir dabar.
Tas Kraijonas šizikas ir visi kas kalba jo vardu yra šizikai.
Na patys pasižiūrėkit, ką jis sako! Jis siūlo svajoti ir planuoti! Bet kokios svajos ir planai yra proto funkcija ir vyksta prote, vaizduotėje. O kas vyksta, kai žmogus svajoja, fantazuoja? Realybėje jis sėdi ir nieko nedaro, tik gainioja šizą galvoje.
Matyti ir veikti reikia realybėje, be svaičiojimų, o konkrečiai.
Visi laiškai yra apnuodyti ateities iliuzijomis, per kurias dabarties nesimato. Gyventi reikia dabar, o ne laukti kažkokių metų, kažkokių energijų, perėjimų, svaigti dėl neegzistuojančių kanalų...
Tai kas yra dabar matoma yra vienintelė realybė.
 Povilas ~ (reklama)
 2009-09-08 18:22


Dar, aptariant situacijas reikšmę turi koks yra kiekvieno asmeninis "požiūris į kitų žmonių laisvą valią". Ar kito žmogaus mes net neišklausę ir nesuprasdami "kur jis yra" vidumi, primetame ką jis turi galvoti ir daryti - vietoj to kad suprastume kur glūdi jo iliuzijos ir klaidingas mąstymas, ir tuomet padėti jam susivokti išsilaisvinti ir būti tuo kuo jis iš tirko yra širdyje tyresnio proto pagalba, gilesniu suvokimu širdies. Kolkas tiek.
 Vaidas ~
 2008-09-20 11:16